Elokuussa alkavat kurssit! - Pole4fit Pole4fit Pole4fit

Elokuussa alkavat kurssit!

Kurssien sitovat ilmoittautumiset ja osto osoitteessa http://store.pole4fit.com/

Alle 18-vuotiailta vaadimme huoltajan suostumuksen osallistumiselle. Alaikärajamme, lastenkursseja lukuun ottamatta, on 14 vuotta. 

Käyttämättä jääneitä kertoja ei hyvitetä rahassa, mutta sairastapauksissa asiakas voi korvata kerran viikkotunneillamme lääkärintodistusta vastaan. Käyttämättä jäänyt kerta tulee korvata 1 kk kuluessa.  Korvauksista neuvotellaan aina tapauskohtaisesti. Lasten kurssien sairauspoissaolot korvataan ainoastaan poikkeustapauksissa. Otathan viipymättä yhteyttä sähköpostitse!

Huomioittehan, että kurssilaisia ei ole vakuutettu Pole4fit oy:n puolesta.

PAIKKA ellei toisin mainita: Pole4fit KAMPPI, Lönnrotinkatu 41b

KURSSIEN HINTA: 155€, opiskelijat 140€, jäsenet 115 €

Tankotanssin alkeet
Aika: 9.8.-11.10.2018, torstaisin klo 19:00–20:00
HUOM! Kurssi pidetään Pasilan koululla, Opastinsilta 9.

Kurssilla tutustutaan tankotanssin perustekniikkaan. Ensimmäisillä tunneilla opetellaan peruspyörähdyksiä, tangolla istuminen ja seisominen sekä perusinvertti. Tunneilla kerrataan säännöllisesti jo opittuja liikkeitä, ja edetään ryhmän tahdissa mahdollisuuksien mukaan kurssin lopulla edistyneemmän, Poletech 2 -tason ensimmäisiin liikkeisiin. Kurssilta saa hyvän startin lajin pariin ja sen jälkeen on helppo siirtyä omantasoisilleen viikkotunneille, olitpa sitten oppilaana uusi tai tangolle tauon jälkeen palaava. Tankotanssin voit aloittaa myös suoraan viikkotunneiltamme.  Kurssin kesto 10 x 60 min.

Tankotanssi alkeet
HUOM!!
Paikka: Pole4fit Olari, koronakatu1 b
Ryhmä 1 : 6.8.-8.10.2018, maanantaisin klo klo 19:00–20:00
Ryhmä 2 19.8.-21.10.2018 sunnuntaisin klo 11:00-12:00

Kurssilla tutustutaan tankotanssin perustekniikkaan. Ensimmäisillä tunneilla opetellaan peruspyörähdyksiä, tangolla istuminen ja seisominen sekä perusinvertti. Tunneilla kerrataan säännöllisesti jo opittuja liikkeitä, ja edetään ryhmän tahdissa mahdollisuuksien mukaan kurssin lopulla edistyneemmän, Poletech 2 -tason ensimmäisiin liikkeisiin. Kurssilta saa hyvän startin lajin pariin ja sen jälkeen on helppo siirtyä omantasoisilleen viikkotunneille, olitpa sitten oppilaana uusi tai tangolle tauon jälkeen palaava. Tankotanssin voit aloittaa myös suoraan viikkotunneiltamme.  Kurssin kesto 10 x 60 min.

Lattia-akrobatian alkeet
Ryhmä 1 Aika: 6.8.-8.10.2018, maanantaisin 18:45–20:00

Kurssilla harjoitellaan lattia-akrobatian alkeita; kuperkeikkoja, kärrynpyöriä, käsinseisontaa jne. Tunti sisältää myös lihaskunto- ja venyttelyosuuden sirkustyyliin. Aiempaa kokemusta ei vaadita. Tällä kurssilla edetään rauhassa, joten saat lempeän laskun akrobatian maailmaan, mikäli edellisestä kuperkeikasta on vierähtänyt jo tovi! Kurssin kesto 10 x 75min.

Ilma-akrobatian alkeet
Ryhmä 1 Aika:  6.8.-8.10.2018, maanantaisin klo 17:30-18:45
Ryhmä 2 Aika: 8.8.-10.10.2018 keskiviikkoisin klo 19:15–20:30

Kurssilla tutustutaan ilma-akrobatian alkeisiin. Lajeina ovat vertikaalikankaat ja –köysi sekä rengastrapetsi, trapetsi ja paritrapetsi. Aiempaa kokemusta ei vaadita. Tunnit pitävät sisällään lajikohtaisen tekniikkaharjoittelun lisäksi voima- ja venyvyysharjoituksia. Kurssin kesto 10 x 75 min.

Ilma-akrobatian keskitaso
Aika: 8.8.-10.10.2018 keskiviikkoisin klo 18:00–19:15

Ilma-akrobatian keskitason kurssi on tarkoitettu alkeiskurssin kerran tai jo kahdesti käyneille, joilla perusliikkeet alkavat sujua, mutta jotka tarvitsevat ennen jatkotasolle siirtymistä vielä lisää toistoja ja voimaa. Kurssilla jatketaan alkeistason liikkeiden hiomista ja edetään ryhmän tahdissa kohti jatkotasoa. Keskitason kurssille osallistuaksesi sinun tulee teoriassa tuntea perustason liikkeet, mutta ei haittaa vaikka ne eivät aivan vielä käytännössä onnistuisikaan. Rohkeasti mukaan! Mikäli olet epävarma tasostasi, olethan sähköpostitse yhteydessä. Kurssin kesto 10 x 75 min.

Ilma-akrobatian jatko
Aika: 7.8.-9.10.2018 tiistaisin klo 19:15–20:30

Ilma-akrobatian jatkotason kurssi, joka pitää sisällään trapetsin, rengastrapetsin, kankaiden ja köysien tekniikkaharjoituksia. Kurssilla kerrataan tekniikan alkeita sekä tutustutaan jatkotason liikkeisiin sekä tehdään pieniä sarjoja opituista liikkeistä. Kurssin vaatimustasona on kankailla ja köysillä peruskiipeämiset sekä taitto ilmassa, ja trapetsilla polvi- ja käsiheilurit sekä sujuva istumaan nousu. Mikäli olet epävarma tasostasi, ole sähköpostitse yhteydessä. Kurssin kesto 10 x 75 min.

Lattia-akrobatian jatko
Aika: 9.8.-11.10.2018 torstaisin klo 19:15-20:30

Kurssilla kerrataan lattia-akrobatian alkeita ja tutustutaan jatkotason liikkeisiin; lentokuperkeikkoihin, käsilläseisontoihin, kärrynpyöriin, puolivoltteihin, voltteihin ja siltakaatoihin jne. Kurssi pitää sisällään voima- ja venyvyysharjoitteita sekä akrobatiaharjoituksia yksin, parin kanssa ja ryhmässä. Kurssi soveltuu jo vähän harrastaneille. Kurssin vaatimuksena on kohtalainen kehonhallinta sekä kuperkeikan, kärrynpyörän ja tuetun käsilläseisonnan hallinta. Kurssi sopii hyvin esimerkiksi jo alkeiskurssimme käyneille. Kurssin kesto 10 x 75 min.

Käsilläseisonta
Aika: 9.8.-11.10.2018 torstaisin klo 18:00-19:15

Kurssilla harjoitellaan käsilläseisonnan perusteita, keskitytään kehonhallintaan ja oikeanlaiseen asentoon, sekä tehdään käsilläseisontaa valmistavia liikkuvuus- ja voimaharjoituksia.  Kurssin vaatimustasona on tuetun käsilläseisonnan hallitseminen. Kurssin kesto 10 x 75min.

LASTEN KURSSIT

Huomaathan, että kurssilaisia ei ole vakuutettu Pole4fit oy:n puolesta.

Perhetemppu 1-6 v. Lapset vanhemman kanssa
Aika: 5.8.-7.10.2018 sunnuntaisin klo 11:00-11:45

Kurssilla nautitaan liikkumisen ilosta; temppuillaan, kiipeillään, leikitään ja tanssitaan. Tunnit pitävät sisällään yhteiset alku- ja loppuleikit sekä ohjattua lasten ikätasolle sovitettua liikuntaa ja perusliikuntataitojen opettelua turvallisesti oman vanhemman kanssa. Kurssihinta 155e / lapsi + vanhemmat (sisarukset + 30e).  Varaa paikka lisähenkilöille sähköpostitse info@pole4fit.com. Lisämaksu maksetaan toimistoon ensimmäisellä kurssikerralla.
Kurssin kesto 10 x 45min.

Perhetemppu 1-6 v. Lapset vanhemman kanssa ESPOON TOIMIPISTE
Huom! Ilmoittautuminen tälle kurssille sähköpostitse info@pole4fit.com

Aika: 5.8.-7.10.2018 sunnuntaisin klo 10:00-10:45

Kurssilla nautitaan liikkumisen ilosta; temppuillaan, kiipeillään, leikitään ja tanssitaan. Tunnit pitävät sisällään yhteiset alku- ja loppuleikit sekä ohjattua lasten ikätasolle sovitettua liikuntaa ja perusliikuntataitojen opettelua turvallisesti oman vanhemman kanssa. Kurssihinta 155e / lapsi + vanhemmat (sisarukset + 30e). Varaa paikka lisähenkilöille sähköpostitse info@pole4fit.com. Lisämaksu maksetaan toimistoon ensimmäisellä kurssikerralla.
Kurssin kesto 10 x 45min.

Tanko- ja temppukoulu 7-13 v. ESPOON TOIMIPISTE
Huom! Ilmoittautuminen tälle kurssille sähköpostitse info@pole4fit.com
Aika: 5.8.-7.10.2018 sunnuntaisin klo 11:00-12:00

Kurssilla nautitaan liikkumisen ilosta; temppuillaan, kiipeillään ja leikitään.  Kurssin aikana tutustutaan lattia-akrobatiaan sekä  temppuillaan ilma-akrobatiavälineillä, mutta kurssin päävälineenä toimii tanko. Kurssin aikana lapset pääsevät tutustumaan tankotanssin tekniikkaan ja valmistamaan pienen esityksen. Kurssi sopii sekä tytöille että pojille! Kurssin kesto 10 x 60min.

Espoossa lasten kurssien vastuuohjaajana toimii Reetta Lagerström. Reetta on RYT500 –joogaopettaja ja valmistuu joulukuussa 2018 Vierumäeltä Suomen Urheiluopistosta lasten ja nuorten valmentajaksi. Reetta on ohjannut usean vuoden ajan erilaisia perhejumppia sekä lasten tanssi- ja akrobatiatunteja.

 

Leave a Comment (0) ↓